Únor 2012

Malá Lilly Potter/Evans ve Snapových myšlenkách!

9. února 2012 v 15:09 | Lora |  HERCI
Tak tohle je ona... Podle mě je docela roztomilá, ale mohla by být i hezčí... :) Každopádně jsem spokojená, až na jednu drobnost... Lilly má zelené oči, tahle herečka ne!
A kdo vlastně je tahle malá holčička?
Tahle malá desetiletá holčička, která ztvární Lilly Evansovou ve Snapeových vzpomínkách se jmenuje Ellie Darcey - Aldenová...


Krásný pár... Ron a Hermiona :)

7. února 2012 v 19:29 | Lora |  Postavy
Krásný pár... Ron a Hermiona :)
Obrazek
Krásnej obrázek :)
Jako děti :) Doslova xD

Stručné informace o HP a Kámen Mudrců :)

7. února 2012 v 19:20 | Lora |  HP1
Stručné informace o HP a Kámen Mudrců :)
Harry Potter si myslí, že je obyčejný kluk. Když byl ještě malý, zemřeli mu rodiče a on zná jen těžký život u strýce, tety a jejich tlustého a rozmazleného synka Dudleyho. Vše se ale změní ve chvíli, kdy mu poštovní sova přinese záhadný dopis - pozvánku ke studiu na Škole čar a kouzel v Bradavicích, a obr Hagrid mu prozradí, že je kouzelník!
Harry neváhá ani vteřinu a odjíždí do Bradavic, kde potká své nejlepší kamarády - Rona Weasleyho a Hermionu Grangerovou, naučí se ovládat své kouzelnické schopnosti, stane se členem školního týmu Famfrpálu - populárního kouzelnického sportu na košťatech, a především svede bitvu s Voldemortem, Pánem zla.
A obálka knížky:
Kámen mudrců v CZ

znamení zla

7. února 2012 v 18:39 | Lora |  ZAJÍMAVOSTI
dark mark
Vznášející se znamení v podobě rozšklebené smaragdové lebky, které se z úst místo jazyka plazí had. Používá jej Lord Voldemort a jeho přívrženci, tzv. smrtijedi. Formulí "Morsmorde" ho nejčastěji "vyvěšovali" nad obydlí, která vyplenili a jejich obyvatele zavraždili. Stalo se synonymem strachu a smrti. Lidi, kteří se vraceli domů a nad svým obydlím spatřili vznášejíci se znamení už věděli, co je doma čeká. Sloužilo smrtijedům jako podpis - za tohle jsme zodpovědní my.
Rovnež se titulem znamení zla označuje tetování na předloktí smrtijedů - tvarem stejné. Voldemortovi sloužilo k jejich svolání. Kdykoli se prstem dotkl znamení některého smrtijeda, znamení ostatních smrtijedů začala pálit, a proto se museli bez meškáni přemístit ke svému pánovi. Po jeho údajné smrti se tetování vytratilo, avšak s jeho opětovným nástupem sílilo také znamení - signál pro smrtijedy, že jejich pán se vrací.
Znamení odstraníme kouzlem Deletrius

Jak vypadá Azkaban

7. února 2012 v 18:30 | Lora |  ZAJÍMAVOSTI
Azkabanská pevnost stojí a malém ostrůvku v moři daleko od pevniny. K tomu aby vězňům zabránili v útěku však nepotřebují zdi ani moře, ne v situaci, kdy je každý uvězněn ve své vlastní hlavě a není schopen jediné potěšitelné myšlenky. Většina vězňů během několika týdnů zešílí. Je to kouzelnické vězení a je stráženo mozkomory, právě jejich přítomnost je důvodem proč je každý "uvězněn ve své vlastní hlavě." Uprchnout z Azkabanu bylo pokládáno za nemožné až do doby, kdy se to v létě 1993 podařilo Siriusovi Blackovi. Azkaban je tu více než stovky let, za tu dobu jim prošlo snad stovky zlých kouzelníků a čarodějek...